14 C
Skopje
вторник, март 2, 2021
Почетна Тагови TikTok

Таг: TikTok

Apple им плаќа на инфлуенсерите да ги промовираат телефоните на TikTok

За да ја поттикне продажбата на iPhone 12 mini, за кој велат дека е најмалиот 5G телефон во светот, Apple се сврте...

Пакистан го забрани TikTok поради „неморални“ содржини

Пакистанскиот регулатор на комуникации ја забрани апликацијата TipTok со тврдење дека таа промовира неморални содржини. Одлуката доаѓа еден месец откако истата регулаторна...

Американски судија го спаси TikTok и привремено забрани спроведување на одлуката...

TikTok повторно доби уште малку време и на радоста на милиони корисници во САД, остана достапен во продавниците за апликации. Имено, окружниот...

Трамп даде дозвола за партнерство на TikTok со Oracle и Wallmart

Американскиот претседател Доналд Трамп го одобри договорот кој ќе овозможи апликацијата за размена на видеа TikTok, во сопственост на кинеската компанија ByteDance,...

На американските корисници од овој викенд треба да им бидат забранети...

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп од викендов на американските корисници ќе им забрани да ги користат апликациите TikTok и WeChat, затоа...

TikTok ја одби понудата за преземање од Microsoft

Понудата на американската технолошка компанија Microsoft за купување на американската подружница на кинеската видеоапликација TikTok беше одбиена од страна на компанијата...

TikTok уште викендов би можел да добие нов сопственик

Заминувањето на шефот на TikTok, Кевин Мајер, не изненади никого, но некои извори тврдат дека тоа е знак дека TikTok е пред...

Извршниот директор на TikTok си поднесе оставка

Извршниот директор на TikTok, Кевин Мајер, поднесе оставка, а него привремено ќе го замени генералната директорка Ванеса Папас, пренесува Reuters.

Уште една американска компанија заинтересирана за преземање на TikTok

Откако американската администрација и се закани на кинеската компанија ByteDance и речиси ја присили да го продаде TikTok на некоја американска компанија,...

Потврдено е – Microsoft ќе го преземе кинески TikTok до средината...

Иако уште минатата недела Трамп зборуваше за забрана на попуалрната апликација TikTok во САД, после разговорот со првиот човек на Microsoft го...

НАЈПОПУЛАРНИ