4 C
Skopje
недела, април 11, 2021
Почетна Тагови TikTok

Таг: TikTok

Microsoft е во преговори за купување на кинески TikTok

Додека американскиот претседател Доналд Трамп размислува да ја забрани кинескатта видеоапликација TikTok во САД, една американска компанија размислува за преземање на платформата. Како...

Американски инвеститори размислуваат да ја купат кинеската апликација TikTok

Американски инвеститори размислуваат да ја купат видеоапликацијата од кинеската компанија ByteDance, во чија сопственост е TikTok. На овој начин Американците и понатаму...

На TikTok му се заканува забрана во САД, а Цукерберг веќе...

На сличен начин како што Huawei доби забрана со САД, тоа може да го снајде и TikTok. Имено, социјалната мрежа, односно апликацијата...

Америка сака да ги забрани кинеските апликации, вклучувајќи го и TikTok

Еден од следните чекори кои американската влада би можела да ги преземе против Кина е забрана за користење на кинеските мобилни апликации,...

Кинеската социјална мрежа TikTok го освојува светот

Моменталниот поредок меѓу социјалните мрежи им е познат на сите. Тука е Facebook, кој и покрај големите проблеми се чини недопирлив; бројот на корисници...

НАЈПОПУЛАРНИ