Почетна Тагови Viber

Таг: Viber

Viber лансира кампања за борба против гладот во светот влошена од...

0
Viber најави нова кампања - планира да помага за справување со недостигот од храна, проблем кој се влоши поради пандемијата на КОВИД-19. За таа...

Вибер промени поради коронавирусот: Удвоен бројот на учесници во групите

0
Вибер од денес двојно го зголеми бројот на луѓе кои можат да остваруваат групни повици, поточно во еден групен повик истовремено можат да зборуваат...

Viber и Mastercard ја стартуваат услугата за моментален пренос на пари

0
Корисниците на апликацијата Viber наскоро ќе можат меѓусебно лесно да испраќаат пари користејќи ја новата опција наречена Moneytou. Оваа услуга е развиена во Унгарија...

Viber добива опција која говорот го претвора во текст

0
Viber постои веќе осум години, а во првите четири генерираше голем број корисници, па во 2014 година го купи јапонскиот гигант за е-трговија Rakuten....

Viber ќе овозможи чет групи за милијарда корисници

0
Апликацијата за размена на пораки и бесплатни повици Viber наскоро ќе добие уникатна можност во рамките на Viber Communities. Новата опција ќе овозможи правење...

„Вибер комјунити“ – нова функција за создавање групни разговори во популарната...

0
Во последните неколку години, „Вибер“ стана една од најпосакуваните комуникациски платформи за сопствениците на паметни телефони. Речиси 1 милијарда луѓе во моментов ја користат...

Viber со нова опција – праќање на привремени фотографии и видеа

0
Апликацијата за разговори и праќање мултимедиумска содржина Viber од неодамна воведе нова опција која е дочекана доста позитивно од корисниците. Тие отсега ќе можат...