-1.4 C
Skopje
среда, јануари 22, 2020
Почетна Тагови YouTube

Таг: YouTube

Втора година по ред осумгодишно момче е најплатената ѕвезда на YouTube

Американскиот бизнис магазин Forbеs состави листа со десетте најплатени ѕвезди на YouTube за 2019 година, а осумгодишниот Рајан Кајл втора година по...

Apple по прв пат во живо на YouTube ќе го пренесува...

Apple најави дека по прв пат во живо на YouTube ќе го пренесува претставувањето на новиот iPhone 11, а свечениот настан ќе се случи...

YouTube ќе забрани коментирање на сите видеа со деца или малолетници

YouTube најави дека наскоро ќе забрани коментирање на сите видеа на кои се појавуваат деца и малолетници, а сето тоа со цел да се...

YouTube има проблеми со педофилија – дел од огласувачите ги повлекоа...

Пред две години дел од најголемите огласувачи на YouTube ги повлекоа огласите затоа што нивните огласи се прикажуваа покрај проблематични содржини како што се...

YouTube ќе забрани објавување опасни шеги и предизвици

YouTube ќе забрани објавување видеа на кои се прикажани опасни или емоционално вознемирувачки шеги и предизвици. Одлуката беше донесена откако некои предизвици и шеги...

YouTube ги дуплира рекламите на почетокот на видеата за да нема...

YouTube ќе ги дуплира рекламите на почетокот на видеата за да нема толку прекини при гледањето. Многу корисници на YouTubea не ги сакаат рекламите кои...

YouTube додаде 100 филмови кои можете да ги гледате бесплатно

Сега можете да гледате десетици филмови бесплатно на YouTube. Во октомври гигантот тивко додаде околу 100 долгометражни филмови за кои не мора да плаќате...

На YouTube во ЕУ повеќе нема да бидат достапни многу популарни...

Извршната директорка на YouTube, Сузан Војчички, веќе втор пат предупредува на потенцијалните негативни последици кои би можела да ги има директивата за заштита на...

Децата се помалку учат од книги, ова им е најбитниот учител

Иако начинот на образование, за жал, не се менува ни со приближна брзина како што технологијата ги менува нашите животи, Интернетот и достапноста на...

Google наполни 20 години

Пред точно две децении двајца студенти го стартуваа и го регистрираа Google како приватна компанија, а пред 10 години беше стартува пребарувачот Google Chrome....

НАЈПОПУЛАРНИ