7.4 C
Skopje
недела, февруари 23, 2020
Почетна Тагови киборг

Таг: киборг

Хрватска го доби првиот киборг – со движење на рацете ќе...

Денис Периша, жител на Шибеник познат и како Даркмен, вгради чип под кожата кој му овозможува со движење на раката да плаќа сметки во...

Британецот Нил Харбисон стана првиот официјален киборг во светот

Британецот и авангарден уметник Нил Харбисон, благодарение на вградената антена во черепот, стана првиот официјален киборг во светот. Харбисон открива дека е роден како...

НАЈПОПУЛАРНИ