Почетна Тагови награда

Таг: награда

Меѓународниот аеродром Скопје со две ASQ награди – за најдобар аеродром...

0
Меѓународниот аеродром Скопје, управуван од ТАВ Македонија, е награден од страна на Меѓународниот совет на аеродроми (АЦИ) со ASQ награда за квалитет на аеродромски...

Награда од Стопанска комора за „Брако“ за иновативност и развој во...

0
Велешката компанија „Брако“ ја доби Наградата на Стопанската комора на Македонија за иновативност и развој во услови на пандемија за 2020 година. Наградата се доделува за...

Илон Маск дава 100 милиони долари на тој што ќе развие...

0
Шефот на Tesla Motors, претприемачот Илон Маск, вчера на Twitter вети 100 милиони долари награда за развој на најдобрата технологија за ловење на емисијата...

Некстсенс добитник на престижната Глобална WITSA награда за ИКТ заслуги и...

0
На Светскиот конгрес за ИКТ кој се одржa вчера, 19. ноември 2020 во Пенонг, Малезија, на кој учествуваа визионери и деловни лидери од целиот...

Грета Тунберг доби награда од 1 милион евра и сите ги...

0
Шведската тинејџерка и активистка за климатските промени Грета Тунберг ја одби шансата да стане милионер и реши да донира 1 милион евра за...

Филип Морис Интернешнел добитник на наградата за најиновативна компанија за 2020...

0
Филип Морис Интернешнл (PMI) ја освои наградата за иновации за 2020 година на Business Intelligence Group (BIG) во категоријата „Организација”. Наградата на компанијата ѝ...

Напишете писмо и освојте ноќевање во куќата на Јулија во Верона...

0
Каде е најромантичното место да се помине Денот на вљубените? Се разбира, на местото каде што почнала најпознатата љубовна приказна во светот - таа...

За прв пат воведена наградата за задоволство на купувачите во Југоисточна...

0
Компаниите кои спроведуваат активности за зголемување на задоволството на купувачите, своите CX иницијативи можат да ги пријават до 7 февруари и да влезат во трка за...

Престижна награда за Завар дизајн “German Design Award 2020” во категоријата...

0
Специјалната колекција радијатори Drop (Капка) на Завар Дизајн е првонаградена на германските дизајнерски награди German Design Award 2020 во категоријата Excellent Product Design Energy....

„Создавај уметност, а не ѓубре“ – натпревар за изработка на уметнички...

0
Компанијата „Пакомак“ организира натпревар на кој најдобрите уметнички дела создадени од отпад ќе бидат наградени со паричен надомест. Наградниот конкурс е отворен сите – возрасни...