Почетна Тагови Android

Таг: Android

Facebook го подготвува својот прв паметен часовник

0
Гласините за хардверот кој го развива Facebook најмногу се врзани за паметните очила на кои наводно работи компанијата на Цукерберг, но според последните информации,...

OnePlus го претстави првиот смартфон со Android кој не е направен...

0
OnePlus 8T е првиот OnePlus уред со најновата верзија на оперативниот систем на OnePlus, OxygenOS 11, но и првиот глобален паметен телефон со Andrid...

Телефоните со Android ќе добијат опција за рано предупредување на земјотреси

0
Се додека не се случи некој поголем потрес не ни размислуваме за опасноста која демне. Но, после некој таков настан најчесто користени се апликациите...

Ова се десетте најдобри Android апликации

0
Има еден куп одлични Android апликации, но користа од нив зависи од навиките на луѓето што ги користат. Меѓутоа, ако ги барате најдобрите, еве...

Google конечно на Android воведе опција која корисниците на iPhone ја...

0
Со години како главна маана при преминувањето од iOS на Android корисниците го посочуваа немањето iMessage. Системот за допишување на Apple им овозможува на...

Huawei планира да го претстави новиот Mate 30 без Android

0
Иако уште не е официјално потврдено, според гласините Huawei планира на средината на септември да го претстави новиот Huawei Mate 30, меѓутоа, наводно без...

Hongmeng, оперативниот систем на Huawei, сепак ,не може да го замени...

0
По неколку ужасни месеци компанијата Huawei призна дека нејзиниот оперативен систем Hongmeng, сепак, не може да биде замена за Android на Google. Од Huawei на...

Кинезите го возвраќаат ударот – телефоните iPhone ќе ги заменат со...

0
Трговската војна која ја започна Трамп кај Кинезите го пробуди патриотизмот и иако последните месеци читаме дека има се повеќе корисници на мобилни телефони...

Huawei доби привремена лиценца за одржување на опремата и надградба на...

0
Еден ден после одлуката на Google да ја прекине соработката со Huawei, чии последици ќе бидат големи и далекусежни и веројатно ќе резултираат со...

Google oфицијално ја прекина соработката со Huawei!

0
Alphabet Inc, компанијата-мајка на Google, одлучи да ја прекине соработката со Huawei. Така, изгледа дека Huawei ќе изгуби пристап до надградбите на телефоните кои...