-2.2 C
Skopje
четврток, јануари 27, 2022
Почетна Тагови Seavus

Таг: Seavus

Весна Иваноска: Во следните три години ќе инвестираме половина милион евра...

Повикот за стартап компании кои сакаат да аплицираат за Акцелераторската програма на Сеавус Акцелератор официјално ќе почне на 13 мај годинава. Кој може да...

Дизајнерите стануваат клучни кадри во секоја компанија

60 студенти Дизајн Академијата на ‘’Seavus’’  едукација  во соработка со ‘’Djolev and Arts’’  за девет месеци направија над 300 дизајн решенија  Изминатава деценија дизајн секторот...

Во новиот Сеавус акцелератор ќе влезат 45 компании во следните три...

Сеавус едукативен и развоен центар е една од трите организации који деновиве добија грант за основање на бизнис акцелератор за млади. Тоа е поводот...

Отворено пријавувањето за студенти за Летната ембедед школа на Seavus

Во тек се уписите за Летната ембедед школа организирана од страна на софтверската компанија Сеавус во соработка со ST Microelectronics. Традиционално, по петти пат, школата нуди можност...

Seavus едукативниот и развоен центар доделува целосни стипендии за Академските програми...

Seavus едукативниот и развоен центар го најавува традиционалниот добро познат Challenge day, ден за тестирање на идните најперспективни генијалци во сферата на информатичките технологии...

Последен ден за пријавување за конференцијата за иновации и технологија Next...

Утре, 12 мај, во Мала станица од 10 до 17 часот ќе се одржи третото издание на конференцијата Next Generation во организација на Seavus. Конференцијата Next...

Првиот ментор на втората пред-акцелераторска програма на Сеавус Инкубатор е од...

Силиконската долина повторно во Скопје Како прв ментор на втората пред-акцелераторска програма наменета за ИТ стартапи, Сеавус Инкубатор го најавува  гостувањето на Адамс Елиот од...

НАЈПОПУЛАРНИ