Почетна Тагови Vertical Tower City

Таг: Vertical Tower City

Solar Vertical City е зелена кула „посадена“ на дното од морето

0
Помирени со фактот дека се покачува нивото на морињата и океаните архитектите почнуваат да креираат изводливи живеалишта поставени на или над вода. Италијанскиот архитект...