16.8 C
Skopje
недела, мај 28, 2023

Корона вирусот во Јапонија сам се уништил со катастрофална грешка при...

Пандемијата на КОВИД-19 во Јапонија доживеа неочекуван пресврт, а нивните научници тврдат дека делта варијантата самата себеси се истребила со катастрофална грешка...

Во апицентарот „Пчеличка“ кај Кичево прележани од Ковид 19 се лекуваат...

Апицентарот „Пчеличка“, кој се наоѓа на само неколку километри од Кичево нуди уникатна можност за третмани со сите видови пчелини продукти, со вдишување воздух директно...

Позната цената на лекот кој се покажа најдобар за лекување од...

Конечно е познато точно колку чини петдневниот третман со лекот за ковид-19. Американсата биофармацевтска копанија Gilead објави дека цената на петдневниот третман...

Ирена и Ангелко Шопоски нудат уникатно гастрономско искуство! Вила Радожда го...

Што да ви понудам како ведрина во еден ладен декемвриски викенд? Решив да Ви раскажам како го променив мислењето...

Ова се Нино и Нина кои го направија првото иновативно заштитно...

Последната инвестиција на X Faktor Акцелераторот од 100.000 евра е во македонскиот стартап „Brummel. Оваа компанија го направи првото сако наменето за...

14 семејства ги тужат Teslа, Apple и уште три гиганти за...

Четиринаесет семејства од Конго поднесоа тужба преку организацијата за човечки права во САД, International Rights Advocates. Компанијата на Илон Маск, Tesla, е...

Скопје станува регионална трговска престолнина

Скопје станува многу динамичен град со голем потенцијал за напредок и просперитет, а овој октомври ја добива својата нова шопинг дестинација со...

Компанијата Kiimo на Давид Павловски е прва од Македонија која собира...

Компанијата Eurovia и стартап компанијата Kiimo неодамна потпишаа договор за инвестирање со кој Eurovia се обврза да биде т.н. водечки инвеститор во Kiimo, со цел обезбедување на клучниот услов за отпочнување на кампања за прибирање дополнителни финансиски...

Битолска фирма за 3Д анимации направи видео за Корона за кое...

Македонска компанија специјализирана за медицински и научни 3Д визуелизации Helix Animation се вклучи во глобалната информативна битка против Ковид 19!

Papa’s food, првата македонска сувенирница на храна лоцирана во Охрид

Храната како сувенир, а сувенирите како емотивна врска со дестинацијата. Ете вака би ја започнала сторијата за Димитар Јовчески-Мики, творецот на Papa’s...

НАЈПОПУЛАРНИ