5.8 C
Skopje
сабота, ноември 27, 2021
Почетна Тагови Електрани на Македонија

Таг: Електрани на Македонија

Енергетските компании и годинава доделуваат стипендии за студентите на ФЕИТ

Енергетските компании АД Електрани на Македонија, АД МЕПСО и ЕВН Македонија продолжуваат со доделување на стипендиите на најдобрите студенти на Факултетот за електротехника и...

НАЈПОПУЛАРНИ