18.8 C
Skopje
петок, август 12, 2022
Почетна Тагови 5G

Таг: 5G

5G доаѓа во 2020 година! А што всушност е 5G?

„Иновативност“ кој минатата недела имаше ексклузивна можност да присуствува на промоција на 5G мрежата на Дојче Телеком, Ви пренесува што всушност е 5G и...

Денеска во Берлин се презентираше реална употреба на 5G технологијата!

Денеска во Берлин се случи технолошка револуција. Пред новинари од цела Европа и пред технолошката јавност беше презентирана новата 5G технологија во реална средина, а...

DT и Huawei ја реализираа првата 5G конекција во Европа

Мрежата на Deutsche Telekom во Германија е подготвена за 5G. На комерцијалната мрежа на DT во центарот на Берлин оживеа 5G конекција со брзина...

НАЈПОПУЛАРНИ