25 C
Skopje
понеделник, јули 6, 2020
Почетна Тагови Starship

Таг: Starship

Маск продолжува со освојувањето на Марс

Ова не е време за уживање во историските достигнувања на SpaceX, со чија ракета и капсула американски астронаути беа испратени на Меѓународната...

Вселенската ракета на Илон Маск за патувања до Марс експлодираше среде...

Еден ден пред мисијата на SpaceX за транспорт на двајца астронаути до Меѓународната вселенска станица сo ракетата Falcon 9 од Кејп Канаверал,...

SpaceX доби дозвола за изградба на фабрика за вселенските бродови Starship

Како што сигурно ви е познато, американскиот иноватор Илон Маск, сака да го направи првиот орбитален тест лет со својот нов вселенски...

На огласот на јапонскиот милијардер за сопатничка во Вселената, се пријавија...

Откако јапонскиот милијардер Јусаку Маецава објави оглас дека бара сопатничка која со него ќе патува до Месечината, му пристигнаа повеќе од 20.000...

Илон Маск по прв пат го запали моторот на вселенскиот брод...

Тест-верзијата на вселенскиот брод на SpaceX го запали својот мотор по прв пат. Моторот беше запален во фаза на тестирање позната како статичко палење,...

SpaceX успешно го тестираше топлотниот штит на вселенското летало Starship

Основачот на компанијата SpaceX, Илон Маск е одлучен да отпатува на Марс и да се врати дома, но за тоа е потребно вселенско летало...

Билетите за патување до Марс со бродот на Илон Маск ќе...

Вселенските бродови на SpaceX кои ќе патуваат до Марс нема да пренесуваат само богати патници до и од Црвената планета, соколку се оди според...

Илон Масk: Луѓето ќе можат да ги продадат своите домови на...

Основачот и извршен директор на компанијата SpaceX, Илон Маск, тврди дека луѓето ќе можат без проблеми да ја напуштат Земјата и да започнат нов...

Илон Маск ја објави првата фотографија од вселенскиот брод за патувања...

Основачот и извршен директор на компанијата SpaceX, Илон Маск, објави фотографија која го открива изгледот на тест вселенскиот брод наречен Starship (претходно BFR), кој...

Илон Маск сподели фотографија од прототипот на вселенскиот брод Starship –...

Илон Маск ни дозволи да ѕирнеме како се одвива развојот на протипот на неговиот вселенски брод Starship. Шефот на SpaceX сподели фотографија на Twitter...

НАЈПОПУЛАРНИ