6.9 C
Skopje
сабота, ноември 23, 2019

Дневни Архиви: јануари 14, 2019

Кои се новите линии кои ги воведува „Визер“ од Скопје и Охрид?

Унгарската авиокомпанија „Визер“ годинава ќе воведе по четири нови линии од аеродромите во Скопје и Охрид. Oд аеродромот Скопје се воведуваат нови линии: до Карлсруе/Баден-Баден...

Летачките автомобили пристигнуваат во 2023 година

Додека учесниците на Саемот за потрошувачка електроника во Лас Вегас (CES 2019) најавија дека им требаат уште неколку години за да ги лансираат првите...

Apple во 2019 година ќе претстави три нови iPhone, а еден од нив ќе...

Apple до крајот на годинава планира да претстави три нови iPhone - наследникот на iPhone XR со LCD екран и уште два други уреди....

Ова се најдобрите држави за странски работници

Кој сака да ја развива својата кариера треба да се пресели во Германија, Велика Британија или во Швајцарија, додека добра заработка ги чека странските...

Иванка Трамп може да дојде на чело на Светска банка?!

Ќерката на американскиот претседател, Доналд Трамп, е една од кандидатките за претседате на Светска банка. Како што пренесува Business Insider, таа би можела да...

Што не треба никогаш да облекувате на работа?

Правилата за облекување на работа постојано се менуваат, секако, во зависност од природата на работата и од деловното опкружување. Некои работни места се поопуштени,...

Индија до 2030 година ќе ги претрка САД

До 2030 година седум од топ десет најголеми светски економски сили ќе бидат од пазари во развој. Според најновата анализа на лондонската мултинационална банкарска...

Подобрената верзија на паметната клупа на младиот Иван Мрвош го освојува и Балканот

Паметните клупи станаат глобален хит изминатите неколку години, а неколку од нив се поставени и на територијата на БиХ. Зад идејата за паметната клупа...

Во Јапонија владее нов маркетинг тренд – пазувите и бутините се користат како рекламни...

По егизибициите со рекламите на телата на луѓето на Запад, како и екстремните примери на поединци кои си тетовирале имиња на компании за да...

ТОП 10 деловни книги кои треба да ги прочитате во 2019 година!

SHOE DOG Инспиративна приказна за основачот на Nike, Фил Најт. Млад човек од Орегон, увозник на јапонски патики за кој никој не можеше да...

НАЈПОПУЛАРНИ