8.8 C
Skopje
петок, февруари 3, 2023
Почетна Тагови алка

Таг: алка

Moodbeam е алка која на вашиот шеф му кажува дали вработените...

Иако на прв поглед изгледа како обична силиконска алка која го следи срцевиот ритам, Moodbeam не е наменета да го следи вашето...

Amazon ја претстави фитнес алката Halo без екран на допир која...

Аmazon ја претстави алтката за следење на активности и на здравјето Halo, како и истоимениот претплатнички сервис кој ќе анализира бројни податоци...

ВИДЕО: Oваа паметна алка предупредува да не си го допирате лицето

Дали знаете дека во просек секој час си го допираме лицето по 23 пати. Во време на пандемијата на корона вирусот, тоа...

Центарот за одржлив развој Алка развива веб платформа за промоција на...

Разговараше – Верица Јорданова „Онлајн маркетинг и комуникации за одржлив развој на руралниот туризам во Северна Македонија“ е потпроект...

Оваа алка со помош на електрични шокови ќе ве излечи од...

На Amazon од неодамна можете да набавите електрична алка која ќе ве стресе со електрични шокови доколку јадете премногу брза храна и на тој...

Најбогатиот човек на светот направи алка која ќе ги препознава човечките...

Во денешно време без приватност и кога секогаш постои можнот некој без наше знаење да не шпионира и да не снима, односно да ги...

ВИДЕО: nOcean е првата сламка во светот која се носи како...

Со оваа еколошка варијанта на пластична сламка секогаш при рака ќе имате нешто за да се напиете некој пијалак. Nocean е сламка која ја...

ВИДЕО: Алката Fitt360 ја носите околу врат и снима видео од...

Компанијата Linkflow ја направи алката Fitt360, која ја снима околината на корисниците под агол од 360 степени. Алката наликува на безжични слушалки, но наместо...

НАЈПОПУЛАРНИ