Почетна Тагови библиотека

Таг: библиотека

Авиопревозникот EasyJet создаде „летачки библиотеки“ во своите авиони

0
Авиопревозникот EasyJet лансираше библиотека од повеќе од 60.000 книги за своите авионски летови со повеќе од 300 авиони летово. Т.н Flybraries имаат за цел...

Оваа „магарешка библиотека“ им носи книги на децата во Колумбија

0
Овој човек со своето магаре доставува книги до децата во Колумбија. На тој начин им ја овозможува радоста на читањето на децата кои се...

Ова е најмалата мобилна библиотека во Италија

0
Антонио ла Kава, 72-годишен учител кој се пензионирал пред 7 години, своето камионче на три тркала го претворил во мала мобилна библиотека за да...

(ФОТО-ГАЛЕРИЈА): Футуристичка библиотека во форма на џиновско око

0
Компанијата MVRDV штотуку заврши со изградбата на библиотеката Tianjin Binhai, пишува Inhabitat. Библиотеката е спектакуларен културен центар каков што нема никаде на друго место....