Почетна Тагови мобилни уреди

Таг: мобилни уреди

Играта „Доктор Марио“ во јули пристигнува на мобилните уреди

0
Тешто дека има некој што не ја знае играта Super Mario и барем еднаш не ја играл. Генерациите од околу 30 години сигурно по...

По прв пат во историјата повеќе користиме мобилни телефони отколку што...

0
Благодарение на конектираните мобилни уреди на кои секогаш се ни е на дофат на рака, начинот на кој консумираме различни содржини радикално се промени,...

Овој безжичен полнач може да полни три телефони одеднаш

0
Време е да прекинеме да користиме кабли и жици. Fuelbox Rover Qi Wireless Power Bank е вистинско модерно решение за полнење батерии кое сигурно...

Паметни телефони ќе користат дури 66% од корисниците во 2018 година!

0
Во 2018 година, 66% од луѓето во 52 земји* ќе поседуваат паметен телефон, споредено со 63% во 2017 година и 58% во 2016 година,...