Почетна Тагови одбележување

Таг: одбележување

Одбележан светскиот ден на интелектуална сопственост и доделена наградата „Патент на...

0
Со врачување на признанието „Патент на годината“ за 2017 година на пронајдувачот Виктор Настов за „Уредот со електрично или пневматско задвижување на преклопен механизам...

Македонски Телеком дел од акцијата „Час на планетата Земја“

0
Македонски Телеком и годинава ќе биде дел од најголемата светска волонтерска акција „Часот на планетата Земја“. На 24 март (сабота) во периодот од 20:30...