Почетна Тагови Плутон

Таг: Плутон

Пронајдени докази за постоење таен океан во планетата Плутон – се...

0
Во 2015 година, по речиси 10 години патување, вселенското летало New Horizons на НАСА помина крај планетата Плутон и направи куп фотографии на задоволство...