12.8 C
Skopje
среда, октомври 4, 2023
Почетна Тагови практиканство

Таг: практиканство

Стапи на сила новиот Закон за практиканство

Новиот Закон за практиканство кој е официјално е стапен на сила ќе овозможи ангажирање на практиканти надвор од образовниот процес. Со тоа кандидатите ќе...

НАЈПОПУЛАРНИ