Почетна Тагови цени

Таг: цени

Нови цени на горивата

0
За половина денар се зголемува цената на Еуросупер БС-95 и Еуросупер БС-98, а за еден денар на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство,...

Нови цени на горивата

0
Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголемува за 1,50 денар/литар, додека малопродажните цени бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98, ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното...

Нови цени на горивата

0
Цените на нафтените деривати остануваат непроменети, освен за Еуросупер БС-95 кој се намалува за половина денар. Пониска цена од полноќ ќе има и мазутот. Согласно...

Нови цени на горивата

0
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 2,64...

Нови цени на горивата

0
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,10...

Нови цени на горивата

0
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 2,53...

Нови цени на горивата

0
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати...

Нови цени на горивата

0
Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) денеска одлучи дека горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат за денар до денар и половина за литар. Со одлуката...

Нови цени на горивата

0
Регулаторната комисија за енергетика денес донесе одлука цените на нафтените деривати да се намалат во просек за 0.33% во однос на одлуката од 4.8.2020...

Нови цени на горивата

0
Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука цените на бензините, дизелот и екстралесното масло да останат исти согласно одлуката од 4.8.2020 година, додека зголемување ќе...