28 C
Skopje
петок, јуни 5, 2020
Почетна Тагови Џеф Безос

Таг: Џеф Безос

Шефот на Аmazon, Џеф Безос, ќе стане првиот трилионер во светот

Џеф Безос може да стане првиот трилионер во светот до 2026 година ако неговото богатство продолжи да расте за 34% секоја година,...

Додека глобалната економија тоне, основачот на Amazon, Џеф Безос, секој ден...

Пандемијата на корона вирусот ги затвори луѓето дома и ги промени нивните навики. Наместо одење во продавница, тие најголем дел или целата...

Џеф Безос донира 10 милијарди долари за борба против климатските промени

Основачот на Amazon, Џеф Безос, планира да потроши 10 милијарди долари од сопственото богатство за да помогне во борбата против климатските промени....

Бил Гејтс се врати на тронот на најбогат човек на светот

Ко-основачот на Мајкрософт, Бил Гејтс го престигна Џеф Безос во петокот како најбогата личност на светот, за прв пат по повеќе од...

Најбогатиот човек во светот сака да гради вселенски градови

Шефот на Amazon и воедно најбогатиот човек во светот, Џеф Безос неодамна го претстави лендерот Blue Moon, кој мпже да се користи повеќе пати и...

Најбогатиот човек на светот направи алка која ќе ги препознава човечките...

Во денешно време без приватност и кога секогаш постои можнот некој без наше знаење да не шпионира и да не снима, односно да ги...

Најбогатиот човек во светот го претстави леталото со кое ќе ја...

Шефот на Amazon, Џеф Безос, кој воедно е и најбогат човек во светот, во своето царство има уште неколку интересни компании, од кои во...

Amazon продавниците без каси и касиери стигнуваат и во Европа

Како што се ближат божиќните празници, така се зголемуваат и гужвите во продавниците, особено за време на викендите, кога се искористува слободното време за...

Три причини зошто најбогатиот човек на светот, Џеф Безос, е толку...

Џеф Безос е најбогатиот човек во светот и извршен директор на Amazon, сопственик на Washington Post и основач на фонд вреден 2 милијарди долари...

Овие три прашања му помагаат на шефот на Amazon да ги...

Изминатиот период за Amazon и неговиот основач и извршен директор, Џеф Безос, беше фантастичен - акциите на компанијата и пазарната вредност постојано растат и...

НАЈПОПУЛАРНИ