14 C
Skopje
среда, февруари 26, 2020

ФОТОГАЛЕРИЈА: Колекција на машки маици од домашен бренд

Kabtel desktop

Новата колекција на маици наменета за мажи, прикажана на урбан едиторијал низ скопските улици.

Пред извесно време беше лансирана новата колекција на машки маици од брендот Friday кои се продаваат на нивната онлајн продавница наменета за мажи Fridayshop.mk. Во оваа колeкција може да се најдат пет модели на бели маици со впечатливи и шарени принтови. Водејќи се по темата „урбани и кежуал“, атмосфера што ја поттикнува оваа водечка точка, самите маици на фотосесијата се прикажани низ машкиот животен стил на урбани момци низ скопските улици.

Сите маици можете да ги разгледате на првата онлајн продавница за мажи во Македонија на овој линк.

 

Сподели!
  •  
  •  

НАЈПОПУЛАРНИ

Сподели!
  •  
  •