14.3 C
Skopje
недела, ноември 17, 2019

Дневни Архиви: јули 14, 2018

Пет бенефити од дигитален маркетинг кои секој бизнис треба да ги знае

Живееме во дигитален свет и најдобрата стратегија за компаниите подобро да се поврзат со своите клиенти е преку дигитални канали каде клиентите во суштина...

Финско пиво по повод средбата Трамп-Путин

Една финска пиварница се покажа доста креативна. Произведе посебно пиво во чест на најавената средба на Доналд Трамп и Владимир Путин во Хелсинки на...

Швајцарски научници го направија првото меко вештачко срце во светот

Швајцарски научници го направија првото меко вештачко срце во светот. Вештачкото срце речиси совршено ги имитира движењата на човечкото срце и сите негови контракции....

10 работи што препорачуваме да ги направите пред да заминете на одмор

Сезоната на годишни одмори започна. За жал, додека сте на одмор, секогаш постои можност да се случи некој несакан настан од типот на кражба,...

Македонски патент: Изумот на иноваторот Зоран Крстевски од вода и воздух прави еколошка енергија

Иноваторот Зоран Крстевски има пронајдок што користи вода и воздух за производство на чиста еколошка енергија. Тој својот изум го патентирал во 2016 година...

НАЈПОПУЛАРНИ