5 C
Skopje
вторник, јануари 26, 2021

ВИДЕО: Не сакате да си ги валкате чевлите? Еве ви одлично решение

Kabtel desktop

Оваа машина ќе ви ги завитка чевлите и ќе ви ги спакува во пластична фолија. Автоматскиот диспензер Automatic Shoe Cover Dispenser за фолија за чевли е дело на компанијата Quen. Уредот е одличен за места каде што чевлите на луѓето мора да се заштитени како што се клиники, болници, лаборатории, фабрики итн.

Најбитниот момент е тоа што воопшто не мора да се наведнувате за да ги завиткате во фолија. Треба само да ја ставите ногата на одбележаниот дел на уредот и веднаш ќе се појави лист пластична фолија, која ќе се обвитка околу ѓонот на чевелот. Фолијата која се користи е еколошка и може да се рециклира.

Ролната која се користи може да има 1.000 или 1.600 листови, што значи дека можат да ја користат од 500 до 800 луѓе.

Automatic shoe covering machine

This machine that wraps your shoes – so you never have to clean them 👞

Posted by In The Know Innovation on Понеделник, 01 октомври 2018

Сподели!
  •  
  •  

НАЈПОПУЛАРНИ

Сподели!
  •  
  •