-7.2 C
Skopje
четврток, јануари 23, 2020

Дневни Архиви: декември 21, 2018

Facebook развива сопствена криптовалута

Facebook годинава ги забрани огласите со кои се поттикнува промоцијата на криптовалуттите, но сепак нема ништо против да заработи од сопствени дигитални пари. Според...

Се сеќавате ли на култниот филм „Сам дома“? Google реши да го оживее 28...

Меколи Калкин е глумецот кој пред 28 години сними хит филм кој секоја година се емитува во целиот свет за време на божиќните и...

Градежниците бараат да се одблокираат започнатите градежни планови

Градежната комора на Македонија, Министерството за транспорт и врски на Република Македонија, Општина Центар, Стопанската комора на Северозападна Македонија и останати релевантните чинители од...

Отворена првата Xiaomi Mi продавница во Хрватска

По отворањето на продавница воВиена кон крајот на мај годинава, како и неодамнешното отворање на продавница во Лондон, четвртиот светски производител на мобилни телефони...

Стартува акцелераторската програма на Шпаркасе банка „Чекор по чекор“

Шпаркасе Банка е прва банка во Република Македонија што започна со финансирање на старт-ап бизниси во соработка со програмата ЕаСи на ЕУ. Преку програмата...

ИТ компанијата Singular доби инвестиција од 5 милиони евра за глобална експанзија

Инвестицискиот фонд Vereeni Investments се здоби со 20% удел во компанијата Singular за почетна инвестиција од 5 милиони евра која се очекува да се зголеми...

ВИДЕО: Убијте ги сите бактерии со Cleansebot, првиот робот во светот кој отстранува и...

Овој паметен мал робот кој го собира во џеб е првиот робот во светот кој може да убива бактерии. Cleansebot има вкупно 18 сензори...

НАЈПОПУЛАРНИ