9 C
Skopje
четврток, ноември 14, 2019

Дневни Архиви: јануари 13, 2019

Оваа кујна готви се сама

Оваа автоматизирана кујна готви храна целосно сама. Тавите и тенџерињата се движат сами, сами ја мешаат содржината во нив, сами тураат состојки, сами го...

Овие елегантни чевли се направени од рециклирани автомобилски гуми

Кога помислувате на гуми, сигурно помислувате на автомобил кој маневрира по воден или каллив пат. И со добра причина - за тоа се создадени...

Вашата среќа нема никаква врска со бројот на работни саати неделно

Споредувајќи ја статистиката од земјите во светот, може да се забележи дека најсреќните луѓе не се тие кои имаат најмногу слободно време. Долго време...

Науката вели дека сте најкреативни кога сте поспани

Мареике Вит и Роуз Закс спроведоа истражување на 428 студенти, при што тие морале да се класифицираат дали се сметаат за утрински и ноќен...

Најдобри апликации за успешна година

На пазарот постојат многу апликации кои можат да ни го олеснат секојдневието, но и да ни помогнат да го подобриме здравјето, финансиите, образованието и...

ВИДЕО: Адвертајзинг стартап планира да лансира големи светлечки реклами на небото

Ако им веруваме на идеите кои рускиот адвертајзинг стартап StartRocket ги пласираше јавно, за брзо време во нашите медиа планови ќе вклучуваме и “рекламирање...

ВИДЕО: Сите родители на мало бебе ќе можат мирно да спијат благодарение на Nanit...

Оваа „облека за дишење“ е посебно дизајнирана за да го следи дишењето на вашето бебе. Специфичните шари на Swaddle and Breathing Band се дизајнирани...

Голем интерес за закуп на земјоделско земјиште до 3 хектари

Вчера заврши рокот за поднесување на понуди за учество на јавниот повик за давање под закуп на земјоделско земјиште во државна сопственост до 3...

[Аудио] Претприемачот Аризанов: Рушиме табуа за отворените врски и сексуалноста во Индија

Претприемачот од Струмица, Блаже Аризанов преку компанијата „StayUncle“ во Индија овозможува невенчани млади парови да си резервираат хотелски простор, без да бидат предмет на...

Се воведуваат е-планови и е-жалби за потранспарентни јавни набавки

Плановите за јавни набавки на институциите од годинава ќе се објавуваат на електронскиот систем за јавни набавки, а во истиот ќе може да се...

НАЈПОПУЛАРНИ