23 C
Skopje
петок, јуни 5, 2020

Wizzair ќе лета и вo зимскиот период од Скопје до Барселона и од Охрид до Лондон

Kabtel desktop
Авиокомпанијата „Виз ер“ реши да ги надгради линиите од Скопје и од Охрид до три европски дестинации, од сезонски во целогодишни. Така, од Скопје до Барселона и до Векше во Шведска, како и од Охрид до Лондон (Лутон), ќе лета и претстојната зима, два пати неделно.

„Виз ер’ постојани ги набљудува перформансите на линиите за да им овозможи на најпопуларните услуги да имаат најниски цени“, пишува порталот „Ексјуавиејшн“. Нискобуџетниот авиопревозник минатата година ги воведе трите наведени линии како сезонски, односно летни.

Од „Виз ер“ информираат дека во зимската сезона 2019/2020, која почнува на 27 октомври, од сезонски ги надградува во целогодишни и линиите од Белград до Ларнака на Кипар (секој вторник и петок). Од октомври, пак, ќе биде обновена
линијата од Тузла во Босна и Херцеговина до Билунд во Шведска, каде што ќе се лета секој понеделник и петок.

Сподели!
  •  
  •  

НАЈПОПУЛАРНИ

Сподели!
  •  
  •