12.9 C
Skopje
недела, октомври 20, 2019

Нови цени на горивата од полноќ

Во следните недела дена почнувајќи од ноќеска на полноќ ќе точите горива по цени кои бележат раст од 1,50 односно 1 денар.

Според денешната одлука на РКЕ за денар ипол се зголемува цената на ЕУРОСУПЕР БС – 95 и тој ќе се точи за 68,50 ден/лит.

ЕУРОСУПЕР БС-98, дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство бележат скок на  цената за 1 денар односно ќе чинат 70,50 ден/литар, дизелот ќе биде 61,50 ден/лит, додека Екстра лесното масло за домаќинство ќе биде 51 ден/лит.

Мазутот пак ќе се точи по цени од 34,849 ден/кг.

Сподели!
  •  
  •  

НАЈПОПУЛАРНИ

Сподели!
  •  
  •