18.8 C
Skopje
среда, октомври 16, 2019

Во среда презентација на проектите од јавниот повик „Стартапувај“

Kabtel golem pod glavno menu 14.10.2019

Во среда во Јавна соба со почеток во 19.30 часот ќе се одржи презентација на проектите од јавниот повик „Стартапувај “ на Фондот за иновации и технолошки развој.

На настанот ќе се обратат претседателот на Владата на РСМ, г.Зоран Заев,вицепремиерот за економски прашања д-р Кочо Анѓушев, директорот на Фондот, г.Јован Деспотовски, како и претставници на неколку компании корисници на ФИТР.

Сподели!
  •  
  •  

НАЈПОПУЛАРНИ

Сподели!
  •  
  •