17 C
Skopje
сабота, јули 11, 2020

УЈП повика граѓаните да го проверат трансакциските заради поврат на ДДВ

Kabtel desktop

Управата за јавни приходи денеска ги повика граѓаните што ја користат апликацијата „МојДДВ“ да извршат проверка на податоците од трансакциската сметка заради враќање на дел од данокот на додадена вредност.

Корисниците на апликацијата треба да внесат лична трансакциска сметка, бидејќи во спротивно не ќе може да им се изврши враќање на данокот.

Од декември Управата за јавни приходи ќе почне да им враќа дел од данокот на додадена вредност на граѓаните што ја користеле апликацијата МојДДВ.

Сподели!
  •  
  •  

НАЈПОПУЛАРНИ

Сподели!
  •  
  •