4.8 C
Skopje
сабота, февруари 4, 2023

Компанијата за производство на кафе Gevalia нуди бесплатен престој во замок ако докажете колку многу го сакате кафето

Kabtel desktop


Компанијата Gevalia на љубителите на кафето им нуди бесплатен престој во дворец и бесплатно кафе цела недела. Производителот на кафе од САД објави натпревар во кој бара есеј од минимум 250 карактери во кој кандидатите ќе докажат дека се вистински љубители на кафе. Полот не е битен, само кандидатите треба да бидат постари од 18 години.

Победникот ќе добие бесплатен престој во замокот Карлори во Шкотска и 5.000 долари за влез во сите простории на тврдината изградена во 1852 година, како и дополнителни 2.000 долари. Аранжманот важи за двајца, а вклучува спа, батлер и песонален готвач.

За возврат Gevilia од кандидатите бара креативност и став. За жал, на овој натпревар може да учествуваат само жители на САД.

Сподели!

НАЈПОПУЛАРНИ

Сподели!