14.8 C
Skopje
недела, ноември 28, 2021

Станавме СВЕТСКИ ПРВАЦИ во Counter-Strike!

Cementarnica USJE, mobile 19.11.2021

Македонија е светски шампион во „Counter-Strike:Global Offensive“, откако во финалето на 13. Е-Светското првенство што се одржува во Израел нашиот тим ја совлада Романија

https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=476&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FVecer.net%2Fvideos%2F849865999013011%2F&show_text=false&width=267&t=0

Македонија до историскиот успех дојде со помош на Александар “CacaNito” Ќулукоски, Кристијан “fodor” Поповски, Јане “aidKiT” Апостолоски, Дамјан “kyxsan” Стоилковски и Павле “stYleEeZ” Стојановски.

https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=476&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FVecer.net%2Fvideos%2F1312345929205688%2F&show_text=false&width=267&t=0

– Беше одличен турнир, тежок турнир, со многу неизвесности, но на крај успеавме. Благодарам на поддршката, изјави по финалето охриѓанецот Александар “CacaNito” Ќулукоски за Охрид њуз.

Сподели!

НАЈПОПУЛАРНИ

Сподели!