5G за секого: Македонски Телеком ги претставува T Phone и T Phone Pro

- Advertisement -
  • Првите телеком 5G смарфони имаат големи екрани, камери со висока резолуција и премиум дизајн по пристапна  цена
  • T Phone и T Phone Pro ќе бидат достапни од 5 октомври во телеком продавниците, TelekomMK апликацијата и www.telekom.mk
  • Развиени и дизајнирани во партнерство помеѓу Дојче Телеком и Google, T Phone и T Phone Pro нудат беспрекорно 5G искуство

Ширењето на 5G технологијата има трансформирачко влијание врз многу аспекти на современиот живот. 5G е многу повеќе од гигабитни брзини; покриеноста и пропусниот опсег што ги обезбедува нè водат чекор поблиску до дигиталната иднина.

Дојче Телеком и неговите национални подружници континуирано инвестираат за да обезбедат покриеност со 5G мрежа секаде. Сепак, главната бариера за пристап до придобивките од поврзаната технологија денес е високата цена на 5G паметните телефони.

Како дел од Дојче Телеком Групацијата, Македонски Телеком верува дека дигиталното поврзување треба да биде достапно за секого. Затоа, за да можат сите да бидат дел од дигиталната иднина, Македонски Телеком ги претставува T Phone и T Phone Pro: 5G за секого. Првите телеком 5G смартфони ќе бидат достапни за корисниците од 5 октомври.

Со овие нови уреди, нашите корисници можат да уживаат во можностите на нашата 5G мрежа којашто постојано се шири, почнувајќи од забава до безброј дигитални производи и услуги – по многу достапна цена.

T Phone и T Phone Pro ги нудат најбрзите и најсигурни мрежни брзини во нивниот пазарен сегмент. Моделите имаат 6,82” и 6,52” HD+ дисплеи, со големи батерии за да останете поврзани во движење, опција за брзо полнење од 15 W, камери со висока резолуција и премиум дизајн, кој вклучува сензор за отпечатоци од прсти Magenta.

Партнерството на Дојче Телеком со Google гарантира дека T Phone и T Phone Pro нудат навистина беспрекорно искуство за крајниот корисник, комбинирајќи софтвер и хардвер за да се создаде пар од навистина достапни 5G паметни телефони кои го отклучуваат целосниот потенцијал на 5G мрежата без да се загрози квалитетот, искуството или безбедноста.

Сите корисници на T Phone ќе добијат дополнителна придобивка: 100 GB простор за складирање на cloud за три месеци преку Google One без дополнителна наплата.

Повеќе информации за T Phone и T Phone Pro:

T Phone ProT Phone
Камера: Задна: 50MP Главна + 5MP Ултраширока + 2M Длабочина + 2MP Макро + LED блиц. Предна: 16MP, 2K @ 30fps видеоМеморија: 6GB RAM / 128GB ROM / до 2TB Микро SD картичкаБатерија: 5000 mAh со USB C + 15W брзо полнење + безжично полнење5G: ДАChipset: MediaTek Dimensity 700 / Octa Core – 2* 2,2GHz + 6*2GHzЕкран: 6.82” HD+  w/2.5D стаклоБезбедност: Отклучување со препознавање на лице и сензор за отпечатокВодоотпорна заштита: IP52 / IPX2NFC: ДАСлушалки: поддржува 3.5mm приклучок за слушалкиОперативен систем: Android 12 + OS Upgrade MRДимензии: 173.92mm x 77.8mm x 8.99mmТежина: 214gКамера: Задна: 50MP Главна + 2MP Длабочина + 2MP Макро + LED блиц. Предна: 5MP, 2K @ 30 fps видеоМеморија: 4GBRAM/ 64GB ROM/ до 2TB Микро SD картичкаБатерија: 4500 mAh со USB C + 15W брзо полнење5G: ДАChipset: MediaTek Dimensity 700 / Octa Core – 2* 2,2GHz + 6*2GHzЕкран: 6.52” HD+  w/2.5D стаклоБезбедност: Отклучување со препознавање на лице и сензор за отпечатокВодоотпорна заштита: IP52 / IPX2NFC: НемаСлушалки: поддржува 3.5mm приклучок за слушалкиОперативен систем: Android 12 + OS Upgrade MRДимензии: 166.61mm x 76.42mm x 8.76mmТежина: 195g
Сподели!
- Advertisement -