4.3 C
Skopje
недела, декември 8, 2019
Почетна Тагови автомобили

Таг: автомобили

Американски научници научија глувци да возат автомобил

Научници во САД успеаја да научат глувци да возат мали пластични автомобили, пренесува BBC. Глувците се научиле да возат...

Новиот Transporter 6.1 дебитира на најголемиот светски саем за градежни машини...

По светската премиера на Multivan 6.1 во февруари, Volkswagen Комерцијални возила го претставија новиот Transporter 6.1 во Минхен. Дебито на овој бестселер на комерцијалните...

Македонската апликација PowerAD која направи бум во Истанбул, почнуваат да ја...

Македонската иновативна компанија PowerAD од Струмица беше селектирана во групата на 50 напредни конкурентни стартап бизниси од целиот свет на Светскиот инвестициски форум на...

Во иднина атомобилите ќе не препознаваат и сами ќе се отклучуваат

Еден ден ќе биде доволно само да го погледнете својот автомобил и тој ќе се отклучи. На технолошкиот гигант Apple му одобрија патент за...

Top Gear листа на најмоќни и најбрзи автомобили за 2018 година!

Top Gear на BBC ја објави листата на најмоќни и најбрзи автомобили за 2018 година 1. Rimac C_Two: 1,887bhp, 258mph 2. Bugatti Divo: 1,479bhp, 236mph   3. Zenvo...

Автомобилите во иднина ќе бидат 3Д печатени со материјал кој е...

Научници од Универзитетот Сари заедно со истражувачи од Универзитетот „Џонс Хопкинс“ и Универзитетот Калифорнија развија нов 3Д печатен патеријал кој има огромна цврстина. Новиот...

Volkswagen ќе ги прави своите автомобили со 3Д печатачи

HP jнеделава го претстави својот најнов печатач Metal Jet, 3Д печатач за метал, чија цена изнесува околу 400.000 долари и кој би можел да...

Ново научно откритие покажа дека во иднина пластичниот отпад ќе се...

Пластичниот отпад наскоро може да испадне нешто многу побитно од загадувач на околината. Научници од Универзитетот Свонси открија начин да ја претворат пластиката во...

Ова се 13 најдобри автомобили во светот

По купувањето недвижност, купувањето автомобил е веројатно втората најголема инвестиција што можеме да ја направиме. Како што пишува Business Insider, купувачите со нешто подлабок...

Пет германски градови влегуваат во сообраќаен проект за намалување на загадувањето

Германската влада претстави проект за почист воздух во градовите, кој вклучува подобар јавен транспорт, објави неделава Министерството за сообраќај и врски Во проектот се вклучени...

НАЈПОПУЛАРНИ