Почетна Тагови Андра Прадеш

Таг: Андра Прадеш

Индија планира да ја изгради најголемата фарма во светот за соларна...

0
Кога станува збор за чистата енергија малку нации се истакнуваат како Индија. Министерството за нова и обновлива енергија на Индија најави планови за изградба...