12 C
Skopje
понеделник, јуни 1, 2020
Почетна Тагови А

Таг: А

Научници веруваат дека пронашле начин за претворање на крвната група А...

Научници од Универзитетот Британска Колумбија веруваат дека шронашле начин за претворање на крвната група А во универзалната група нулта, што е потребно само кај...

НАЈПОПУЛАРНИ