Почетна Тагови Берлин

Таг: Берлин

Ова ќе биде највисоката дрвена зграда во Европа

0
Ви ја претставуваме највисоката дрвена зграда во Европа. Кулата Woho во Берлин ќе биде висока 98 метри и ќе има над 29 ката. Дизајнерите...

Берлин му покажува среден прст на корона вирусот во новата маркетинг...

0
Берлинскиот официјален туристички центар Visit Berlin во соработка со берлинскиот Сенат стартуваше уникатна маркетинг кампања за подигање на свеста за епидемијата на корона...

Европската прeстолнина го забранува пиењето алкохол на отворено

0
Граѓаните и посетителите на Брисел нема да можат да пијат алкохол на отворено во пешачките зони во центарот на градот од 1 февруари до...

Илон Маск првата фабрика на Tesla на европско тло ќе ја...

0
Извршниот директор на Teslа, Илон Маск, изјави дека првата негова фабрика на европско тло ќе биде изграден во Берлин, затоа што иноваторот планира големо...

Huawei во Берлин го претстави првиот 5G процесор во светот

0
Извршниот директор на кинескиот технолошки гигант Huawei, Ричард Ју, денес на саемот IFA во Берлин го претстави новиот процесор Kirin 990 со интегриран 5G...

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на врвот на листата на...

0
Филмот на Теона Стругар Митевска, „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ беше оценуван од жирито на Screen Media во Берлин, при што доби одлични...

Самсунг во рамки на ИФА 2018 претставува неверојатни технолошки откритија кои...

0
Сасмунг ја истакнува својата визија за производи и услуги од следната ера на поврзано живеење овозможени од вештачка интелигенција, “Интернет на Нештата“ и 5Г...

Берлин станува центар на технолошкиот свет – еве што можеме да...

0
Уште неколку дена останаа до отворањето на големиот технолошки саем IFA, кој своите врати за прв пат ги отвори во 1924 година и со...

Volkswagen воведува „повремено“ користење на нивните возила

0
Автомобилската компанија Volkswagen стартува сервис за споделување електрични автомобили во Берлин со моделите „голф“ и „Up!” во обид да им понуди услуга на луѓето...

Берлин направи „хотел“ за пчели

0
Во 2010 година биологот Корина Хелцер и нејзиниот сопруг Уве Март ја стартуваа иницијативата „Berlin is buzzing!". За да и помогнат на опаѓачката популација...