19 C
Skopje
петок, мај 7, 2021
Почетна Тагови горива

Таг: горива

Нови поскапувања на горивата од полноќ

Од ноќеска на полноќ дизелот поскапува за 1 денар по литар, а цената на ЕУРОСУПЕР БС-98 и на екстралесното масло за домаќинство се зголемува за...

Горивата поскапуваат на полноќ

Во последната рекалкулација на цените за оваа година, Регулаторната комисија за енергетика одлучи да ги зголеми цените на горивата за половина денар. Во согласност со...

Од полноќ повторно поскапуваат горивата

Горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат за половина денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши зголемување на рафинериските...

Нови цени на горивата од полноќ

Од вечерва на полноќ н очекуваат нови, повисоки цени на горивата, според одлуката на Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Зголемувањето на малопродажните цените на бензините...

Нови цени на горивата од полноќ

Дизел горивото поскапува за два денари по литар, а цената на бензините останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Малопродажните цени на бензините...

НАЈПОПУЛАРНИ