Почетна Тагови загадувачи

Таг: загадувачи

Промовирана нова е-мапа за лоцирање на загадувачи на животната средина

0
Со новата електронска мапа на загадувачи, односно потенцијални загадувачи, конечно ќе падне илузијата дека во државава загадуваат домаќинствата, а дека индустријата е совршено еколошки...

Општина Аеродром бара граѓаните да ги пријавуваат загадувачите

0
Инспекциската служба на Општина Аеродром од 1 ноември го продолжи работното време до 22:00 часот секој работен ден, соопштуваат од Општината. -Инспекторите работат во две...

RepAir маичката го чисти воздухот додека ја носите

0
Италијанската модна компанија Kloters направи маичка со кратки ракави која го чисти воздухот преку специјално дизајниран додаток кој може да ги лови и да...