Почетна Тагови книги

Таг: книги

Три книги кои треба да ги прочитате пред да стартувате сопствен...

0
Стартувањето нов бизнис не е мал потфат и постојат бројни фактори кои треба да се земат предвид. За бизнисот да може да ги надмине...

Науката докажа зошто читањето книги треба да ви биде приоритет

0
Според статистиките, 26% од возрасните во Америка признаваат дека немаат прочитано ниту една книга минатата година. Но, според студија спроведена на Универзитетот во Торонто,...

Овие книги ги инспирираат најголемите инвеститори во стартапи!

0
Освен што поддржуваат многу успешни компании во светот, што прават познатите инвеститори во ризичен капитал како што се Марк Андреесен, Мери Микер и Џош...

Осум книги со помош на кои ќе научите нови вештини за...

0
Вашето знаење е единственото нешто што не може да ви го одземе. Луѓето учат целиот свој живот. Понекогаш тоа е поради брзиот технолошки напредок,...

Пет бестселери од 2017 година кои ќе ве однесат далеку пред...

0
Било да сте претприемач или лидер, вашиот успех во 2018 година многу ќе зависи од вашите вештини како комуникатор. Овие пет книги ќе ве...

Шест книги кои секој лидер треба да ги прочита за време...

0
Со помош на овие книги, изградете стратегија со која ќе ги постигнете вашите цели во годината што следува Додека се релаксирате за време на празничната...

12 најдобри бизнис книги за 2017 година според Stanford Business School

0
Добрата книга е како храна за душата. Кога сакате да ја поминете вечерта дома покрај навистина добра книга, земете некоја од книгите на оваа...

Апликација која го револуционизираше читањето книги

0
Едно истражување на Gallup од 2015 година покажа дека просечниот Американец кој работи 47 часа неделно има само 19 минути за читање книги. Замислете...

Пет најдобри бизнис книги според изборот на економисти, уредници и професори

0
Во листата со најдобри бизнис книги за годинава се наоѓаат книги на различни теми - од ефектите на глобализацијата до последиците на сексизмот во...