Почетна Тагови медицина

Таг: медицина

АНАЛИЗА: Технологијата во прилог на медицината – каква иднина се навестува?

0
Во последно време најзвучни се предупредувањата за опасноста од преголемиот развој на технологијата по животот на луѓето. Има многу гласноговорници кои тврдат дека доколку...

Бербата на првиот македонски медицински канабис заврши, во тек е екстракцијата

0
Бербата на првиот медицински канабис одгледан во Македонија е завршена, следи високо софистициран технолошки процес со кој ќе се произведе екстракт од канабисот и...