19.8 C
Skopje
петок, август 12, 2022
Почетна Тагови МИТ

Таг: МИТ

Овие метрополи имаат најмногу дрвја во светот

Глобално движење ги поттикнува градовите да садат повеќе дрвја и да планираат повеќе паркови. Но, кои градови во светот имаат најмногу зелени површини? За...

Научници направија камера за мобилен телефон која „гледа“ низ ѕидови

Гледањето низ ѕидови или шпионирањето по дома звучи како извадено од научно-фантастичен филм, меѓутоа благодарение на напредокот на технологијата и тоа стана реалност. Научниците...

НАЈПОПУЛАРНИ