Почетна Тагови печурка

Таг: печурка

Полска иноваторка направи амбалажа од комбуха која може да се јаде

0
Роза Јануш, студент по дизајн од Полска ја креираше Scoby - еколошка алтернатива за пластичната амбалажа која се одгледува на ист начин како што...