33 C
Skopje
четврток, јули 2, 2020
Почетна Тагови пешачење

Таг: пешачење

Колку чекори дневно треба да направите за да си го продолжите...

Во истражувањето објавено во списанието JAMA утврдено е дека меѓу луѓето кои дневно пешачат 8.000 чекори (отприлика 6,5 км) се забележани...

Научниците велат дека одржувањето состаноци надвор може да ви го продолжи...

Научниците тврдат дека држењето состаноци надвор може да има големи бенефити врз вашето здравје. Истражувачи анализирале што се случува кога луѓето кои работат во...

НАЈПОПУЛАРНИ