Почетна Тагови реклама

Таг: реклама

„The Great Meal“, прва реклама на Coca-Cola во време на корона...

0
Најголемиот бренд за безалкохолни пијалоци во светот, Coca-Cola, ја објави својата прва вистинска реклама по прогласувањето на пандемијата на корона вирусот, насловена „The Great...

Србија е номинирана за најдобра локација во светот за снимање реклами

0
Официјално се објавени номинациите за најдобри локации за снимање филмови, ТВ серии и реклами кои ги доделува Светската асоцијација на менаџери на локации (LMGI...

Tip of the Week – Промоција

0
„Tip of the Week“ се авторски текстови што се објавуваат секој четврток и обработуваат теми од секојдневниот живот коишто помогат да го подобрите вашето...

Првиот жилет за оние кои не можат сами да се избричат...

0
Gillette TREO, кој настана во соработка со агенцијата Gray, е во завршна фаза на тестирање Секоја година, магазинот Time прави листа од најдобрите пронајдоци, кои, како што...

Се сеќавате ли на култниот филм „Сам дома“? Google реши да...

0
Меколи Калкин е глумецот кој пред 28 години сними хит филм кој секоја година се емитува во целиот свет за време на божиќните и...

ВИДЕО: Новата реклама на ИКЕА потсетува дека животот не треба да...

0
Немањето време е  честo во денешниот свет на бизнисот. Многу луѓе тешко успеваат да најдат денови за одмор, работат и за викенди и се...

IKEA лансираше несекојдневна кампања – ги повикува жените да уринираат на...

0
Најновата маркетинг кампања на Ikea е навистина несекојдневна. Шведскиот гигант знае дека дури и за најголем попуст на некој производ потребна е некоја впечатлива...

IKEA почна да продава кујнски прибор од автомати

0
За да ги потсети купувачите дека нивните производи можат да се најдат и да се купат во IKEA кога и да им притребаат, шведскиот...