Почетна Тагови среќа

Таг: среќа

Финска е најсреќната земја во светот

0
Изминатата година беше тешка за сите луѓе во светот. Не само што пандемијата на КОВИД-19 рзултираше со над 2,6 починати луѓе, туку доведе и...

Moodbeam е алка која на вашиот шеф му кажува дали вработените...

0
Иако на прв поглед изгледа како обична силиконска алка која го следи срцевиот ритам, Moodbeam не е наменета да го следи вашето физичко здравје....

Во Данска се отвори првиот музеј на среќата во светот

0
Среде време на анксиозност, стрес и грижа за здравјето Институтот за истражување на среќата од Копенхаген го отвори првиот музеј на среќата во светот....

Во Копенхаген отворен музеј на среќата

0
Музеј на среќата се отвори во Копенхаген. Музејот се занимава со темата среќа, вистински и лажни насмевки и други филозофски прашања, а целта...

Ново истражување покажа дека парите навистина можат да ја купат среќата

0
Изгледа дека парите навистина носат среќа, покажа нова студија која ја истражува врската меѓу финансиите и среќата и алтруизмот. Истражувањето спроведено меѓу германски студенти...

Загадувањето на воздухот може да влијае на тоа колку сме среќни

0
Со децении БДП е стандардна мерка за добросостојбата во една држава. Но, сега станува се појасно дека економскиот напредок по автоматизам не значи и...

Научниците тврдат дека патувањето не прави посреќни отколку парите!

0
Зоштo многу луѓе одат на шопинг секогаш кога имаат малку повеќе пари во паричник? Затоа што материјалното богатство не прави среќни, барем на одредено...

Финска е најсреќната земја во светот

0
Финска е најсреќната земја во светот, а тоа е така поради уникатниот начин на живот на Финците. Финците велат дека хармонијата со природата и...

„Изнајмете Финец“ летово и научете како да бидете среќни!

0
Во текот на три дена летово локални домаќини во Финска на луѓето ќе им покажат зошто оваа земја е најсреќна во светот. Во текот...

Вашата среќа нема никаква врска со бројот на работни саати неделно

0
Споредувајќи ја статистиката од земјите во светот, може да се забележи дека најсреќните луѓе не се тие кои имаат најмногу слободно време. Долго време...