20 C
Skopje
недела, јули 12, 2020
Почетна Тагови Цукерберг

Таг: Цукерберг

Цукерберг има нова визија за Facebook – ќе го претвори во...

Основачот и извршен директор на Facebook, Марк Цукерберг, изјави дека неговата визија за Facebook, платформата за размена на пораки и социјално вмрежување, е фокус...

Марк Цукерберг им нареди на вработените на Facebook да користат само...

Извршниот директор на Facebook, Марк Цукерберг, на својот тим му нареди да користи само Android, пренесува New York Times. Оваа одлука ја донесе откако...

Цукерберг назначи нов шеф на Instagram

Facebook вчера го објави името на новиот шеф на  Instagram, кој ќе го наследи местото на Кевин Систром и Мајк Кригер. Тоа е Адам...

Цукерберг сведочеше во Европскиот парламент – освен извинувањето, најави 10.000 нови...

Основачот и извршен директор на Facebook, Марк Цукерберг, се состана со претставници од Европскиот парламент во Брисел и ги уверуваше дека оваа социјална мрежа...

Цукерберг се извини за скандалот: Ја изгубивме довербата која ја имавте...

Основачот на Facebook, Марк Цукерберг, закупи цела страница во речиси сите британски весници за да се извини поради скандалот кој настана со користењето приватни...

Facebook вработува луѓе чија задача е да проверат дали јавноста го...

Тевис Мекгин минатата година аплицирал за работа во Facebook со надеж дека ќе го примат во одделот ѕа истражување на паѕарот. Претходно 3 години...

НАЈПОПУЛАРНИ