Почетна Тагови Coffeea stenophylla

Таг: Coffeea stenophylla

Заборавена врста кафе ќе помогне да се сочува кафето од климатските...

0
Научниците веруваат дека една заборавена врста кафе која расте во густите тропски шуми на Сиера Леоне може да помогне за зачувување на овој омилен...