8.8 C
Skopje
сабота, декември 3, 2022
Почетна Тагови Parley Ocean Plastic

Таг: Parley Ocean Plastic

Adidas направи дрес за Манчестер Јунајтед од рециклирана пластика

Adidas заедно со организацијата за заштита на океаните Parley Ocean Plastic, создаде дрес за Манчестер Јунајтед од рециклирана пластика која е собрана од океанот. Како...

НАЈПОПУЛАРНИ